Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Falabella El_judío_internacional Flambeau_(condado_de_Rusk,_Wisconsin) Fernando_Torrado Fortaleza_Fútbol_Club El_Ejercito_Rojo_(desambiguacion) El_Terrerazo Felix_Pons Elecciones_a_la_Asamblea_de_la_Comunidad_de_Madrid_de_1999 Felix_Gonzalez Emmanuel_Armand_de_Vignerot_du_Plessis El_Gato_Frankenstein El_gran_dinero Epcm Entity_(pelicula_de_2013) Emmett_(Míchigan) El_asesinato_del_sabado_por_la_manana Este_de_la_Bahía_(Area_de_la_Bahía_de_San_Francisco) El_Equipaje Ferula_communis El_Colegio_de_San_Luis Estación_de_El_Burgo_de_Ebro Elecciones_autonómicas_de_la_Comunidad_de_Madrid_(octubre_de_2003) Francisco_de_Paula_Campoy_y_Pérez Escudo_de_aller El_Terron Epidemia_(película) Espurio_Postumio_Albino_(cónsul_110_adC) El_Cioli Emilio_Roberto_Parada Factor_de_coagulación_I Felipe_II-Los_Diez_Mandamientos Ernesto_Ferrero Etat_providence Eticiclidina Enrique_Pinilla_Sanchez-Concha Evolución_ofimática F.L.Freeman El_Metropolitano Fernando_Morena Estacion_de_Can_Parellada Epigenetica Fisher Estructuras_de_contención_flexibles Euphorbia_scotanum_var_yavalquahuitl Elecciones_europeas_de_2004_en_Grecia Ferrocarril_General_Manuel_Belgrano Fahy_les-Autrey Familia_criminal_gambino Flavigny_sur_Ozerain Estadio_Tecun_Uman Fenec Escudo_de_Berlin Factor_VIII_de_coagulación Fejervarya_altilabris

html map