Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Tetsuya_Komuro Test_Psicometrico_de_Luscher Sweeney_Todd_(película) Schulze_method Shui Seleccion_de_basquetbol_de_Israel Sistema_Nacional_de_Preservación_de_Áreas_Salvajes_de_los_Estados_Unidos Seymour_Lubetzky Suplemento_semanal_Hora_Cero Singularidad_(desambiguacion) Teofilo_V_Mendez_Ramos Superauto Sinfonia_n.º_36_(Mozart) Seleccion_de_básquetbol_de_Iraq San_Carlos_(ciudad_Uruguay) Soñando,_soñando..._triunfe_patinando Toronto_Blueshirts Sulfuro_mineral Serie_60 The_signature_at_mgm_grand Sergei_Kirillovich_Cherepanov The_Sign_(canción) Saint_Clément_de_Rivière Sentai Stefano_Celozzi Tabris Tetratelia Saint_Siffret Siglos_de_los_siglos Segunda_parte_de_Los_Tellos_de_Meneses Suspensión_electrogeneradora Sao_Goncalo Saint_Jean-de-Luz Sedna_(mitología) Sinagoga_de_Trondheim Sinfonía_nº_21 Sparus_pagrus The_Woody_Woodpecker_Show Tepoztlán_(México) San_Rafael_(Navidad,_Chile) Seleccion_de_futbol_de_Letonia Spondias_mexicana Templo_de_Villahermosa_(Mexico) Tamias_panamintinus Tetraóxido_de_xenón Theodor_Seuss_Geisel Satsuki_Sōma Temporada_1945_del_fútbol_chileno Skanda_(banda) Spiraea_japonica Suecia_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Múnich_1972 Teoría_de_la_Evolucion Shichinintai Synallaxis_rutilans Salicaceae_Asiat.

html map