Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ronda_Uruguay Ruta_de_Massachusetts_114A Ulmo_(vala) Municipio_de_Nordland_(condado_de_Aitkin,_Minnesota) VMWare Fronton_Adarraga Ricardo_Risatti_III Ganglios_paraaórticos Glencoe_(Kentucky) Fuga_de_gorreta Tu_134 Tween_20 Ricardo_Francia Municipio_de_Gaddy_(condado_de_Robeson,_Carolina_del_Norte) V360_Normae Richard_Secord Ruta_Nacional_127_(Argentina) Municipio_de_Boston_(condado_de_Franklin,_Arkansas) Rosa_Maria_Campo_Perez Trélon Geoffroy_de_Saint-Hilaire University_of_Tampa Universidad_de_chipre Fuerza_Aérea_de_Omán Rinôcérôse Ruben_Perez Richard_Strauss Iglesia_de_la_Asunción_(Penang) Gandul_(Puerto_Rico) Río_de_emocion Iglesia_sobre_la_sangre,_Ekaterimburgo Impacto_Wesley Ruben_Calderón_Cecilio Rep._Challenger,_Bot. Genipabu Udora Fundacion_Sales Iglesia_Parroquial_de_la_Asunción_de_Nuestra_Señora_de_Ares_del_Maestre Municipio_de_Northern_(condado_de_Franklin,_Illinois) Rio_Aguadamía Rio_Sul_Serviços_Aéreos_Regionais Richard_L._Florida Urümqi Triedro_de_Frênet Ruhrstadion Municipio_de_Blackberry_(condado_de_Itasca,_Minnesota) Una_hora_contigo Municipio_de_Rice_(condado_de_Jo_Daviess,_Illinois) George_Slight García_Sánchez_I_de_Pamplona Ricky_Sobers Rodapié RuBP Funk_Shop Gimenells_i_el_pla_de_la_font

html map