Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Runge-Kutta Río_de_Los_Cipreses Municipio_de_Bonetraill_(Dakota_del_Norte) Municipio_12_Concord_(condado_de_Cabarrus,_Carolina_del_Norte) Friedrich_Glauser Iglesia_de_San_Andres_(Zamora) Rhodes_Fairbridge Trew Fundación_Balms_para_la_Infancia Tremor_(Mortal_Kombat) SGBD SAM_Colombia Municipio_de_Eureka_(condado_de_Brookings,_Dakota_del_Sur) Ingjald_Olofsson Roberto_Roldan Fuck_You_(canción_de_Lily_Allen) Usechus_lacerta Rhinebeck_(pueblo) Un_año_más_(serie_de_television) Frontignac Trifolium_xanthicum Ganas Galarhoeus_pekinensis_subsp._fauriei V.R.S. Freedom_from_fear_and_other_writings U.S._Route_99 Rio_La_Pasión Französische_Schulredensarten_für_den_Sprachenunterricht GLUI Municipio_de_Lincoln_(condado_de_Smith,_Kansas) Gabriela_Grech Fredéric_R._Kirschleger Municipio_de_Coldwater_(Arkansas) USPS Roncus_trojan_strahor Trish_Stratus SLS_Linux_(Softlanding_Linux_System) Técnicas_extendidas Fuerza_Aérea_de_los_Paises_Bajos Fuerza_de_Euler GP_de_Plumelec-Morbihan Front_Side_Bus Frigola U_hiji-ni Roots_Bloody_Roots Georges_Brummell Indígenas_australianos Georgina Iglesia_de_Muslera Rhagodia_baccata Republica_Democrática_Federal_de_Transcaucásia Roy_Kinnear Gers_(departamento) Gasteria_candicans UTA_Arad

html map