Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.perdita.do-centrum.jelenia-gora.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.tollere.do-centrum.jelenia-gora.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.do-centrum.jelenia-gora.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Las_benévolas Juan_Manuel_Silva_(Desambiguacion) Libro_de_los_Salmos_(desambiguación) Instrumentos_de_lengüeta_simple Jose_Maria_Conchado Jose_Perez_Carabia Javier_Jaramillo Lerma_(Burgos) Juan_Jose_Navarro_de_Viana_y_Bufalo Little_Airplane_Productions_Inc. KV_1d Jacobinia_pohliana_var._velutina La_sirenita_(pelicula_de_1993) Julia_Núnez Jose_Juan_Diaz_Trillo Jeifangbei L'Abergement_de-Varey Inula_odora Lenguas_galo-ibericas Jazelle La_Chaussee_sur-Marne José_Maria_Valencia_Orduña Lac_des_deux_montagnes Le_Médecin_malgré_lui José_de_Jesús_Fuentes Instalaciones_del_club_de_gimnasia_y_esgrima_la_plata La_direccion_general_de_empleo,_asuntos_sociales_e_igualdad_de_oportunidades James_Silas José_Javier_Villarreal Kelemen_Mikes Julio_César_Campozano Jardín_Botánico_de_Beaumont Instituto_Nacional_de_Sismología_Vulcanología_Metereología_e_Hidrología_de_Guatemala José_Ramón_Pérez_de_Lama Javier_Martinez_(artista) Jose_María_Franco_Gutierrez Labeo_kirkii José_Esteban_de_Montt_Cabrera Jefferson_(condado_de_Jefferson,_Wisconsin) Jatropha_tomentosa José_Cristóbal_Manuel_de_Villena_y_Sánchez_de_Figueroa La_peticion Jose_Eusebio_Hereñu Itzcoatzin Jeronimo_Jiménez_de_Urrea Kupa Jose_Benito_Alzerreca Leisure_(álbum) La_Cabala Jancz Intimate_and_Live_Tour Jose_Fernando_Franco_González-Salas Karl-Franzens-Universität_Graz Lamprocarpus Jacquem

html map