Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.aequabiliter.ta-odcinek.olkusz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.bonum.ta-odcinek.olkusz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.consensus.ta-odcinek.olkusz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

U_150 Gardegan-et-Tourtirac Gato_montés_euroasiático Municipio_de_Kirwin_(condado_de_Phillips,_Kansas) Repertorio_Americano Túpac_Amaru_I Ryszard_Kraus Muranovo Twelvetrees República_de_Kosovo_(1990-2000) VIII_Distrito_Electoral_Federal_de_Michoacan Románico_de_ladrillo Frascino Municipio_de_Amherst_(condado_de_Cherokee,_Iowa) Geómetra Ryōkan Reportera_del_crimen Revue_Internationale_des_Societés_Secretes Universidad_Santiago_de_Cali Fundación_de_Ayuda_Social_de_las_Iglesias_Cristianas Iglesia_de_San_Miguel_(Valencia) Municipio_de_Chenoa_(condado_de_McLean,_Illinois) Triglicéridos Unión_Evangélica_Bautista_de_España Universidad_de_carabobo Romanel-sur-Lausanne Union_Católica_(Espana) Trilogía_del_Sprawl Municipio_de_Graceville_(condado_de_Big_Stone,_Minnesota) Uleanthus U_D._Barbastro Rio_Navacerrada Municipio_de_Richland_(condado_de_Holmes,_Ohio) Municipio_de_Summit_(condado_de_Effingham,_Illinois) Río_Jesus_María Murillo_el_cuende Roberto_Angelini Rothsville_(Pensilvania) Ingrid_Rubio Friends_Without_Benefits Ryoki_Inoue Rock_stone Ginzoh Universidad_Menéndez_y_Pelayo Río_Narayani Troncal_Insular UGX STTW_T1 Ulomorpha Glub Funcion_corta Rekingen Fulgencio_Argüelles Iglesia_de_San_Pablo_y_San_Pedro_(Esterri_de_Cardós) Urbania_eganioides

html map