Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.mores.pod-zdrowie.turek.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.partem.pod-zdrowie.turek.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.tenebris.pod-zdrowie.turek.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Distrito_de_Schwandorf Desmonts AmeriCorps Drymonaetes Crepis_caucasica Ecorpain Ctenomys_tuconax Ducado_de_Trento Aleph_(lenguaje_de_programacion) Distrito_de_Bulach Distrito_de_albula Crimenes_de_guerra_del_Imperio_del_Japon Crónicas_Vampíricas Derechos_del_colectivo_gay_en_España Curator Doble_acristalamiento Dispositivos_de_dispersion_radiologica Dax-30 Drenaje_en_bayoneta Alianza_Demócrata_Cristiana Copa_de_Gambia Ctab Dipturus_diehli Drap_Niflunga Costas_extrañas._Ensayos_1986_1999 Alonso_i_de_fonseca Dominio_de_Dedekind Cronologia_de_las_tecnologías_de_la_agricultura_y_alimentacion David_Huddleston Corporación_Deportiva_America_de_Cali Convertidor_Ćuk Cristian_Alvarez_Valenzuela Dracaena_braunii Crocidura_nigrofusca Copa_de_la_Liga_Primera_División_1986 Convento_de_san_leandro Crinum_vanillodorum Delinda_Deline Almuerzo_sobre_un_rascacielos Cristián_Mora Cronología_de_la_colonizacion_de_America_del_Norte_(1700-1759) Dpcm Desegl. Diego_Rodríguez_de_Silva_y_Velázquez Daniel_De_Silva Alfabeto_de_Orjón Datacion_Potasio_Argon Corps_perdus Delias_pasithoe Cussey_sur_Lison Cricetomys_ansorgei Distrito_de_Naván Distrito_de_Chalons_en_Champagne Alfons_Jujol Diario_ABC_(España)

html map