Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://swiat-kobiet.pl/must-have-plaszcz-na-zime/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://swiat-kobiet.pl/tydzien-mody-w-nowym-jorku-8-pomyslow-na-jesien/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://swiat-kobiet.pl/kurtki-ze-sztucznego-futra/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Hiracoideos Mineria_hidráulica Autovía_Cieza_Fuente_la_Higuera Anos_1210_adC Archosauriformes Händel-Werke-Verzeichnis Guaraní_Paraguayo Miná_común Historia_del_tenis Morcilla_extremeña HD_150549 Mora_(hiragana) Gurú_Amar_Das Hector_Marco Helagsfjallet Antonio_Vallejo_Nagera_Lobón Ano_386 Moral_de_hornuez Hoenn_(Pokémon) Autovia_de_la_Alcarria Autopista_A-5/1 Harold_LeClair_Ickes Modo_privado Guerra_Dacia_(86-89_dC.) Ancemont Arroyo_Yohaza Gymnadenia_nigra Asociación_Americana_de_Psiquiatría Haena_(Hawái) Himno_a_martín_miguel Argyroderma_aureum Hycleus_postbioculata Guiri Ichthyomys_hydrobates Miltonia_loddigesii Arroz_de_campiña Atletico_Ñuñorco Miramar_(provincia_de_Buenos_Aires) Ano_800 Munchwilen_(Argovia) Autódromo_de_San_Luis Apóstoles_(provincia_de_Misiones) Monumento_al_Comandante_Benitez Miro_(informática) Asteros Habana_abierta IX_Distrito_Electoral_Federal_del_Estado_de_Mexico Hermandad_de_Nuestro_Padre_Jesús_de_la_Caida_y_María_Santísima_de_la_Amargura_de_Ubeda_(Jaén) Guerra_de_Separación_de_Portugal Arruda_dos_muros Motor_T-jet Ayacucho_titschacki Australian_Open Mirador_del_Estrecho Miquel_Barceló

html map