Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Sassoferrato Stay_On_My_Side_Tonight Torre_García Teclado_electrónico_(musica) Talco_(Texas) Tappe_Sialk Samina Tomas_Marin_Gonzalez_de_Poveda St._Matthews_(Carolina_del_Sur) Señal_Colombia_Sistema_de_Medios_Públicos Tenpyoshohō Soná The_Dark_Half Temporada_1962_63_de_la_NBA Sinquisis_centelleante Sergio_Peña_y_Lillo_Lacassie The_Last_Amazing_Grays Sor_Simona Saint_Michel_(Ariege) Tercer_carril Salitrón Tamaño_de_ciudades_históricas Sylvia_Sass Stenispa_peruana Suena_el_telefono Sibila_délfica Slezsky_FC_Opava TSV_Bayer_04_Leverkusen Semana_santa_en_medina_del_campo Saint_André_sur_Sevre Scarface_(Al_Capone) Sonchus_javanicus Subvención_(contabilidad) Santa_Marta Scarlett_Ingrid_Elena_Johansson Seleccion_argentina_de_voleibol This_Is_A_Long_Drive_For_Someone_With_Nothing_To_Think_About Serafin_Sánchez_Valdivia Sança Sillas_musicales TRRS Torneo_Argentino_B_2006/07 Tirano_pálido Socket_am2+ Tamar_(historieta) Serguei_Lvovich_Sobolev Tetraclis Souain_Perthes-les-Hurlus The_Legend_of_Zelda:_A_Link_to_the_Past_Four_Swords Therizinosaurus_cheloniformis Selección_de_futbol_de_Brunei Tixhualactún St_Johnstone Tollo_pajarito Small_Office,_Home_Office

html map