Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://moda.katowice.pl/anna-lewandowska-w-bluzie-warszawska-lala-plny-lala/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://moda.ostrowiec.pl/gigi-hadid-w-bluzie-warszawska-lala-plny-lala/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://kochamklocki.pl/10508-pociag-duplo-zestaw-deluxe/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Dong_Fang_Hong_2 Copa_Mundial_de_Clubes_2000 Daniel_Tejeda_Santos Determinante_(gramática) Cypripedium_de_Japón Dystovomita Allium_cepa_var_typicum Código_para_la_autenticación_de_mensajes Distrito_de_coburg Cómic_para_adultos Diputacion_del_General David_Rudisha Alex_Cano_Ardila Amistad_(Texas) Cristián_Henríquez Deep_Elm_Records Discapacitado Digera_frutescens Dominique_Honore_Antoine_Marie_Vedel Alejandro_Flores_(desambiguacion) Decatur_(Wisconsin) Defensa_activa Alguacil_mayor_de_la_Corte Delectus_Seminum_Horti_Botanicus Degradación_de_Wohl Costa_Brava_(película) Distrito_electoral_06_(Nebraska) Ecuación_exponencial Dinástico Alí_Ibn_Yusuf_Ibn_Tachfin Donduk_Kuular Democracia_racial_en_brasil Cristo_se_paro_en_Eboli Cuantizacion Copernicia_ramulosa Disney_channel Courrendlin Craugastor_bocourti Copa_Mundial_de_Fútbol_de_2006_Grupo_C Allobates_brunneus Dish_Mexico Díptico:_La_Crucifixión_y_el_Juicio_Final Der_Vlaamse_Opera Distrito_de_Chiradzulu Almodóvar_del_Campo Día_internacional_de_los_trabajadores Cristóbal_Dominguez_de_Ovelar Diócesis_de_Tacuarembó Desierto_de_chihuahua Ana_de_York_(1475-1511) Dióxido_de_azufre Convento_de_San_Francisco_de_Asis_de_San_Andrés_Calpan Dirección_General_de_Seguros Doña_Cena Diseno_gráfico_de_sistemas

html map