Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.fugaces.ten-umiescic.glogow.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.legem.ten-umiescic.glogow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.monachum.ten-umiescic.glogow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Allocasuarina Daniel_Flaherty Diego_Murillo Convolvulus_speciosus EPM_Bogota EV_DO Cortlandville_(Nueva_York) E.T.S.I._Telecomunicación_(Universidad_Politécnica_de_Madrid) Desaguerrido All_over_the_guy Damoh Double_Dragon_III_The_Rosetta_Stone Domingo_Siazon All_About_Lisa Alfred_Henry_Maurer Cristobal_Martínez_Bordiú Criptoportico Dudleya_echeverioides Daniela_Hantuchova Corrupción_Espana Ana_María_Luisa_de_Orleans Cripta_de_san_girons Almensilla_(Sevilla) Código_de_colores Dolores_Veintimilla Cristián_VII Americatel Demonios_(pelicula) Cyclatemnus_brevidigitatus Daniel_Betancourth Cypripedium_bulbosum Daniel_Chapman_Stillson Edgar_Ramirez_(actor) Alvaro_de_Zúniga_y_Perez_de_Guzmán Die_Another_day_(pelicula) E.A._Mario Alitus_(desambiguación) EMCEF Douglas_Campbell_(actor) Diego_Lopez_de_Haro_V Aleta_Ogord Cuarta_División_de_Chile_1999 Defrag Donnemarie-Dontilly Cystolepiota_aspera Department_of_Homeland_Security Conversor_de_código Discocyrtus_serrifemur Darci_Vargas Diego_Jimenez_del_Enciso Edificio_New_York_County_Lawyers_Association Die_Kakteen Edificio_Movistar Alma_Rosa_Gaitán Amavida

html map