Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Electronic_Service_Guide_(ESG) Estación_Ferroviaria_de_Recarei-Sobreira Estrutiomimo Enrique_Manuel Flota_de_alta_mar Elena_Cortes Enero_de_1960 Ego_(río) Festival_de_la_Cancion_de_Eurovisión_2004 Essex_(Massachusetts) Electrico Escuela_Villa_Vieja_Nº_25 Festival_de_Avignon Erodium_staphylinum Escuela_Politecnica_Superior_de_Alcoy Fotbal_Club_Graffin_Vlašim Eremorhax_pimanus Estación_Los_Incas_(Metro_de_Buenos_Aires) En_tránsito Francisco_Javier_Giron_Gonzalez_Torre Foo_Fighters_Live_at_Wembley_Stadium Embalse_de_Arbon Francisco_Beverido_Pereau Floing Euphorbia_armstrongiana Enrique_Marino_Pinto Ellos_dicen_mierda_nosotros_amen El_sentido_comun Factor_X_(reality_show) Expedición_de_González_de_Haedo_a_la_Isla_de_Pascua Esperanzas_de_Toulon Flores_para_algernon El_tigre_de_Chamberí Eduardo_Obregon_Barreda Elecciones_presidenciales_de_Afganistán_de_2009 Ejercito_del_Aire_Espanol Elk_River_(Idaho) Estacion_Bell_Ville El_Miajón_de_los_Castúos Eisblume Florida_Occidental_Británica_(desambiguación) Encuentro_Progresista_Frente_Amplio-Nueva_Mayoría Espárragos_locos Falco_concolor Euploca Ficus_tapajozensis Expedicion_militar_de_Alfonso_I_el_Batallador_por_Andalucía Francisco_Bravo_de_Saravia Eraclio_de_Lieja Fontenay-pres-Chablis Foro_de_la_Politica_Global Empire_(Louisiana) El_planeta_de_los_simios_(Novela) Flickr El_poder_del_deseo_(película)

html map