Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Total_Overdose_(videojuego) Synélnykove The_Wallflowers Saint-Remimont Synopsis_Stirpium_indigenarum_Aragoniae Sanlucar_la_Mayor_(Sevilla) Socialistas_de_postin Secretaria_de_Agricultura_Ganadería_Desarrollo_Rural_Pesca_y_Alimentación Sinfonia_nº_5_Schubert Seixo_de_Ansiaes Taxillus_wiensii Stephanie_Diana_Wilson The_Joke_Is_Always_on_Us,_Sometimes. Sebastian_Gomez Super_Especial Silver_Sky_Lineas_Aéreas Stiv_Bators Siracusa_(linaje) Teron_de_Acragas San_Joaquín_(Paraguay) Tonnerre Sinergy Santa_Fé_de_Mondújar Sweet Saint-Amant-de-Boixe Teorema_del_votante_mediano Testamento_de_los_doce_patriarcas Sudur_Þingeyjarsýsla Sistema_sanitario Star_Wars_Behind_the_Magic Santurtzi Sin-Muballit Santuario_de_ballenas_de_El_Vizcaíno Saint-Martin-de-Gurson Sistema_actor_director The_Flora_of_Richmond_County,_New_York Santiago_del_Estero_La_Banda Tlacuache_norteno Saint_Vincent_de_Cosse Sueños_de_Robot Santa_margarida_de_lousada Teoría_triarquica_de_la_inteligencia Sant_Marti_Sescorts_(Osona) Tratado_Esguerra-Barcenas Saegertown_(Pensilvania) Teorema_de_Lowenheim_Skolem Siglo_XXVI Strix Sarah_Eccleston Santi_Vila Tapejara_(desambiguacion) San_José_(departamento) Sublevación_militar_del_19_de_Julio_de_1936_en_Barcelona Theodor_von_heuglin Temporada_2013_del_Campeonato_de_España_de_Rally_de_Tierra

html map