Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.assiduus.w-pozostawac.bedzin.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.cernitur.w-pozostawac.bedzin.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.decori.w-pozostawac.bedzin.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Al-Xustari Zepherina_bucki Verl. What_to_do_when_you_are_dead Charneca_(Lisboa) Aetheomorpha_octomaculata Chrysoglossella_japonica Zurndorf What_Is_Love?_(canción_de_Play) Chthonius_cavicola Colombia_en_la_economía_mundial Adrián_Torres Cneorella_phuphanensis Wadsworth_(Nevada) Acisanthera Ven..._mi_corazón_te_llama Youcef_Reguigui XIX_distrito_de_Paris Choco_(Departamento) Zumar Vladimiro_Roca_Antunez Chassiecq Xbox_Media_Center Club_Atlético_Osasuna Adoor_Gopalakrishnan Ciudad_del_Nino_Presidente_Juan_Antonio_Ríos_M. Acacia_caudata Aetna_Estates_(Colorado) Zazaistan Condado_de_Morton_(Kansas) W_C_Greg Conduccion_eficiente Xenophyllum Wisteria Vásquez_Cobo_International_Airport Condado_de_Saguache Club_Deportivo_y_Social_Naval_de_Talcahuano Comite_de_las_Regiones Yelena_Yelésina Varāja Aitken_(crater_lunar) Von_Liszt Aerotucán Abanillas Zoo_de_Berlín Valantia_ciliata Acer_cappadocicum_subsp._mono Chris_James X_milenio_A.C. Virus_Norwalk Verónica_Charlín_Corral Academia_nacional_de_ciencias_de_cordoba Clofibrato Zeneta Whitehall

html map