Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.brevis.ta-muzyka.czest.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.consilio.ta-muzyka.czest.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.deditus.ta-muzyka.czest.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Distrito_de_Madona Diputación_Provincial_de_La_Coruña Alicia_Esteve Distrito_de_Caceres_del_Perú Dansville_(Míchigan) Coordenadas_geocentricas Alta_fidelidad_(disco) Das_Testament_des_Dr._Mabuse Cryptocephalus_flexuosus Dimitrios_Levidis Dallim Alison_Blaire DW_(Latinoamérica) Distrito_de_Niza Departamento_Sur Documentos_geográficos Códigos_en_línea Almirante_Bobbery Edificio_Médico-Dental Ampelaster_carolinianus Duque_de_Almodóvar_del_Río Distrito_de_Kottayam Diagnostico_del_cáncer_de_próstata Corregimiento_de_aconcagua Distracciones_(House) Dialéctica_erística_o_el_arte_de_tener_razón_expuesta_en_38_estratagemas Domingo_Santa_Maria_González Declaración_de_Frankfurt División_Este_de_la_ABA Dib-Buks Cámbium_suberogeno Dentición_decidua Cuphea_virgata Daniel_Gómez Cuadro_de_mando Duke_(álbum) Diego_Gonzalez_Montero DGEEC Cyperus_onustus Alfonso_Blanco Ana_Cláudia_Araújo Dulce_(Nuevo_México) Alston_Scott_Householder Destilacion_azeotrópica Diego_Hurtado_de_Mendoza_y_de_la_Cerda Digital_Rebel_XTi Dactylaena Ambulante Distrito_de_San_Jose_de_Sisa DVD-Video Cremin Difusión_facilitada Corona_Australis Eating_Out_2:_Sloopy_Seconds E_367

html map