Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Vinoly Valle_Hermoso_(Ecuador) Codessoso Cocina_sevillana Alceste Vilanova_de_Meià Aeropuerto_de_gillam Yotuel_Romero Adiestramiento_(desambiguacion) Comision_Nacional_sobre_Prision_Política_y_Tortura Continuación_bizantina_arábica We_Will_All_Evolve When_the_Sun_Goes_Down_(desambiguación) Viatcheslav_Atavin Ciclotrón Warcraft_the_Roleplaying_Game Alcay-Alçabehety-Sunharette Collar_de_bruja Villa_Marítima_El_Condor Vicente_Polero_y_Toledo Actual_Constitución_Politica_del_Peru Condado_de_Villanueva_de_Cañedo Abby_Maitland Valantia_incrassata Wanderlust_(álbum_de_Sophie_Ellis-Bextor) Agustín_Carstens_Carstens Colegio_Internacional_de_Chavagnes Woodruff_(condado_de_Oneida,_Wisconsin) West_Palm_Beach_(Florida) Conexion_de_Cartan Comite_de_las_Regiones Zielebach Connexions Château_Lafite-Rothschild Vía_Colectora_Loja-La_Balsa Al-Hilal_Al-Sahili Clusiácea Ciencia_de_pequenos_pasos Condado_de_Bell_(Kentucky) Yale_(periodista) Al-Wahda_FC_(Abu_Dhabi) Conchita_Campbell Aeropuerto_Internacional_de_Mactán-Cebú Coelogyne_elegantula Constitución_politica_de_Colombia Wikipedia_en_fines Vegaea Alberto_Corazón_Climent Videojuego_deportivo Viva_(álbum_de_La_Dusseldorf) Christmas_Winter_Vacation_in_SMTown.com_Angel_Eyes Aguilar_Kodes Victoriaincola_penhae Villa_Elisa_(Cordoba) Agustín_Edwards_Mac_Clure

html map