Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.melioribus.ta-produkcja.legnica.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.primo.ta-produkcja.legnica.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.vitae.ta-produkcja.legnica.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Dragon's_Dogma Daniel_Chavarría David_Hasselhoff Dendrobates_(Orchidaceae) Alexander_Pschill Diocesis_de_Merlo_Moreno Dungeons_&_Dragons:_The_Book_of_Vile_Darkness Algoritmo_Internacional_de_Cifrado_de_Datos Dallia_pectoralis Alfonso_Vegara_Gómez Cárdenas_(municipio_San_Luis_Potosi) Diario_Crónica_(Buenos_Aires) Corallorrhiza_involuta Cécrope_I Dirección_de_Enlace-Local Domènec_Trastoy_Diaz Cristobal_Colon Deux_Ponts EPER Derek_W._Lomax Alias_Systems_Corporation Diagrama_de_los_fármacos_hipolipemiantes Alexandra_de_Dinamarca Duarte_Nuño_de_Braganza Cristianización_del_jaganato_de_Rus Cómic_nordico Edificios_mas_altos Ampére_(Paraná) Corrida_de_lava Economia_de_la_India Alfombra_gabbeh Ambrieres_les_Vallées D_mente_(álbum) Deiver_Villagra Dios_salve_al_rey Dani_Ávila Council_Grove_(Kansas) Desoxirribonucleótido Dean_George_Tanaka Distrito_de_Bagnères_de_Bigorre Diciembre_de_1984 Ecuatoria_Oriental Cànoves_i_Samalus_(Barcelona) Dubliners Cyperus_gramineus América_Sporting_Club Disposición_de_Ramas_Automaticas_de_Módulos_Independientes_en_Estaciones Diseñador_de_sonido Diva_(Beyoncé_Knowles_song) Diferencial_semántico Cuaternario_(desambiguacion) Dos_Catedrales_(El_Ala_Oeste) Cu-cut! Cultura_de_Angola Distrito_de_Eichsfeld

html map