Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.





Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Komou_Cosmos_(Sencillo) Las_Talas_-_Los_Médanos Legacom_Comunicacion La_Malva-rosa Jesus_Valencia León_(ciudad,_Espana) Kanosh Juan_de_Alfaro_y_Gómez Jessica_Chastain Lista_de_alcaldes_de_Cabranes Jose_María_de_Torrijos José_Ignacio_Baldo La_celebración_de_Charlie_Brown José_Rafael_Gómez La_Guillermie La_Chapelle_Saint-Ouen Jaime_Rozeznic La_playa_(película) Kostas_Katsouranis Jack_fruit KK_Atletas Lacecilla Kolb_Neuhaus John_Dehner Jlebodarovski La_jaula_de_los_pajaros Instituto_de_Ciencia_y_Tecnología_de_la_Universidad_de_Mánchester Jose_Antonio_Vaca_de_Osma Intercosmos_15 Lacougotte_Cadoul La_Bahía Kurdzhinovo Kamptobaatar Juicio_por_Traición Jorge_de_Grecia_y_Dinamarca Lagopus_mutus José_Manuel_Holgado_Brenes Lederia_arctica Jesus_Aizpun Komm,_suszer_Tod Latouchia Karschia_mongolica Lista_de_capitulos_de_31_minutos Justicia_pallidior Linea_136_(EMT_Madrid) L_A.V._Venta_de_Banos_Leon_Gijon Jardin_botánico_de_Merida Isona_i_Conca_Dellà José_Enrique_Martínez_Fernandez Lamía Jerzy_Grotowsky Leve_Retina Južna_Morava Lauri_Johannes_Markus_Paavo_Ylönen Jane_Moneypenny

html map